<p>Aydos Dağı  Orta Toroslarda, Konya Ereğli’de bulunan, tırmanışı güzel bir dağdır. 3430m irtifası olan Aydos, Ulukışla’nın Bolkar dağlarının 20km kadar batısında  ve Bolkar’ın Ereğli tarafından ulaşılan uzantısıdır ve aslında bu masifin hem boyut hem yükseklik olarak en yüksek dağlarından birisidir.</p>
 

 
 

Aydos Dağı Tırmanışı

Aydos Dağı  Orta Toroslarda, Konya Ereğli’de bulunan, tırmanışı güzel bir dağdır. 3430m irtifası olan Aydos, Ulukışla’nın Bolkar dağlarının 20km kadar batısında  ve Bolkar’ın Ereğli tarafından ulaşılan uzantısıdır ve aslında bu masifin hem boyut hem yükseklik olarak en yüksek dağlarından birisidir.

Toplamı uzun, yaklaşımı ve inişi  oldukça  zahmetli ve dolambaçlı,  ama doğası güzel, pek bozulmamış  bir dağda izole bir  çıkış; aslında tabiatı itibarıyla  bu dağda yapılacak tüm işler sıkı birer dağ yürüyüşü. Kuzey kulvarının sert kar koşullarına sahip olduğu mayıs ve haziranda tırmanışı iyi olacak bir rota olduğunu da söylemek gerek.

 
Aydos Dağı Tırmanışı
 
 
 
 
 
 
0 553 372 73 93
ultimadogasporlari@gmail.com
 
 
 

® 2024 Ultima Doğa Sporları ve Araştırma Derneği - UDOS Tüm hakları saklıdır.
 
×

TEKLİF AL

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ya da teklif vermek için aşağıdaki form ile bizlere ulaşabilirsiniz. Satış temsilcilerimiz en kısa sürede sizleri arayacaktır.