<p>Dikmen Yaylası, Sakarya ili, Hendek ilçesi sınırlarındaki yayla. Hendek merkezden 36 km, 1:30 saat uzaklıktadır. Dikmen Köyünün 6 km uzağında, Sakarya'nın en yüksek noktası Dikmen Tepesi'nin 1725 m alt tarafında yer alır.<br>7882 m²büyüklüğündedir. Bu bölge, Sakarya'nın en yüksek yeri olması sebebiyle trekking turları için ilkbahar, yaz ve sonbahar ayları uygundur. 15 Ekim-31 Mart tarihleri arasında yayla-zirve karla kaplı olduğu için özel donanım (Tozluk, hedik, sıcak suyu taşıyacağımız termos gibi) deneyim ve rehber şarttır.</p>
 

 
 

Dikmen Yaylası Yürüyüşü

Dikmen Yaylası, Sakarya ili, Hendek ilçesi sınırlarındaki yayla. Hendek merkezden 36 km, 1:30 saat uzaklıktadır. Dikmen Köyünün 6 km uzağında, Sakarya'nın en yüksek noktası Dikmen Tepesi'nin 1725 m alt tarafında yer alır.
7882 m²büyüklüğündedir. Bu bölge, Sakarya'nın en yüksek yeri olması sebebiyle trekking turları için ilkbahar, yaz ve sonbahar ayları uygundur. 15 Ekim-31 Mart tarihleri arasında yayla-zirve karla kaplı olduğu için özel donanım (Tozluk, hedik, sıcak suyu taşıyacağımız termos gibi) deneyim ve rehber şarttır.

 Sık ormanlar karşınızda tüm heybetli ile durmaktadır. Ayrıca güneybatı yönünde Sülüklü Gölün üstündeki heyelan bölgesi ile Akyazı İlçesine bağlı olan meşhur Davlumbaz Yaylası da görülmektedir. Yaylanın üst kısmındaki tepe yüksekliği ile seyir imkânı sunar.

 

 
Dikmen Yaylası Yürüyüşü
 
 
 
 
 
 
0 553 372 73 93
ultimadogasporlari@gmail.com
 
 
 

® 2024 Ultima Doğa Sporları ve Araştırma Derneği - UDOS Tüm hakları saklıdır.
 
×

TEKLİF AL

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ya da teklif vermek için aşağıdaki form ile bizlere ulaşabilirsiniz. Satış temsilcilerimiz en kısa sürede sizleri arayacaktır.